"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Polacy wygrali z Kanadą drugiego dnia turnieju.
Dodał- Admin -:   12-08-17 18:07:56 - Memoriał HJW - 1/52/53/54/55/5
         Polacy spotkanie zaczęli w nieco innym składzie niż piątkowe starcie z Francją (2:3). W wyjściowym zestawieniu znalazł się środkowy Bartłomiej Lemański (zamiast Łukasza Wiśniewskiego), do tego na zmianę grali libero - doszedł Jakub Popiwczak, który był na parkiecie przy zagrywce Polaków. Pierwszego seta "biało-czerwoni" zaczęli bardzo dobrze. Po dwóch punktowych zagrywkach Lemańskiego (po obu piłka "zatańczyła" na siatce i spadła na przeciwną stronę) oraz jednej Dawida Konarskiego było 6:2. Przez pewien czas taka przewaga się utrzymywała.         Od stanu 10:5 goście zdobyli jednak cztery kolejne punkty i gra się wyrównała. W końcówce była huśtawka nastrojów: 20:18 (po dwóch punktowych serwisach Lemańskiego), a po chwili 20:21. Kanadyjczycy jako pierwsi mieli setbola, ale na wyłonienie zwycięzcy trzeba było długo czekać. Wygrali Polacy, dla których ostatni punkt zdobył atakiem po skosie Konarski (36:34), który w tej partii uzbierał 10 "oczek". Drugą odsłonę lepiej zaczęli goście: 2:5, 8:11. Seria punktowa Polaków doprowadziła do remisu 11:11.

         Częściej to jednak nasi rywale byli w lepszej sytuacji, m.in. 14:16 na drugiej przerwie technicznej. Wkrótce jednak Bartosz Kurek dał nam remis, a następnie trzy kolejne bloki - dwa Konarskiego i jeden Lemańskiego - zmieniły układ sił. Gospodarze nie zmarnowali tej szansy, zwyciężając do 20. W tej części Polacy oddali rywalom mniej punktów po błędach (4) niż wcześniej (12). Trzecia odsłona znów zaczęła się po myśli siatkarzy z Ameryki Północnej: 2:5, 6:9. Potem była huśtawka nastrojów: 10:12, 13:12, 15:17, 19:17, 20:20.

         Wtedy Polacy zdobyli trzy kolejne punkty, a serię kolejnym świetnym serwisem w tym meczu podkreślił Lemański. To jeszcze nie był koniec emocji, bowiem nasi siatkarze, od stanu 24:21, zmarnowali trzy meczbole! W kluczowym momencie "pomogli" nam rywale. Arthur Szwarc zepsuł zagrywkę, a następnie po mocnym serwisie Kanadyjczycy oddali piłkę za darmo, co wykorzystał Kubiak.

Rosjanie wygrywają na poczatek.   (Reprezentacja Polski).
Wynik meczu :

Polska   -   Kanada   3:0  (36:34, 25:20, 26:24)

Polska: Drzyzga, Konarski, Kurek, Kubiak, Wiśniewski, Lemański,  Zatorski (libero)  oraz Muzaj, Lemański, Łomacz -   trener   Ferdinando de Giorgi .

Kanada: Sanders, Marshall, Vernon-Evans, Hoag, Jensen VanDoorn, Van Berkel,  Bann, Duqette   (libero)  oraz Walsh. -  trener   Stephane Antiga .Źródło :
|   + + inf. własnaOceń artykuł

Ilość:
   
   
   


Wasze komentarze:
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych  Zaloguj   
Komentarzy na stronie  0
Polecane