"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Formalności usunięte, Leon zagra dla reprezentacji Polski.
Dodał- Admin -:   11-08-17 10:47:21 - Piłka siatkowa - 1/52/53/54/55/5         Ogłoszenie tej informacji miało być niespodzianką dla kibiców podczas Memoriału Huberta Wagnera. Niestety, formalności się przedłużyły i działacze światowej federacji jeszcze nie podjęli decyzji w tej sprawie, która ciągnie się od wielu miesięcy niczym kubańska telenowela. Nam udało się jednak ustalić, że nie ma już żadnych formalnych przeszkód, by Leon zagrał w Biało-Czerwonych barwach.

         FIVB dostało już wszystkie potrzebne dokumenty i lada dzień powinna ogłosić pozytywną decyzję w sprawie przyjmującego Zenitu Kazań. Oczywiście, na wymarzony debiut w naszych barwach Kubańczyk z polskim paszportem będzie musiał poczekać jeszcze dwa lata. Takie są bowiem przepisy FIVB. Podobną procedurę zastosowano ostatnio wobec innego świetnego Kubanczyka Leala, który za dwa lata będzie mógł zagrać w reprezentacji Brazylii. Pierwszą dużą imprezą, w której mógłby wystąpić Leon, byłyby mistrzostwa Europy 2019, a potem igrzyska olimpijskie w Tokio.

         Za to już od przyszłego sezonu 24-latek będzie mógł występować w PlusLidze jako Polak. Pytanie tylko, który klub byłoby stać na wyłożenie ponad miliona dolarów za sezon? Do tej pory największą przeszkodą w sprawie Leona był brak zgody federacji kubańskiej, która przez wiele miesięcy skutecznie blokowała starania PZPS. Na szczęście pod naciskiem FIVB Kubańczycy wreszcie się ugięli i teraz do załatwienia pozostają już tylko kwestie papierkowe. Mają być załatwione najpóźniej podczas polskich mistrzostw Europy.

Wilfredo Leon na 100% w Kadrze Polski w 2019r.   (Reprezentacja Polski).


Źródło :
|   + + inf. własnaOceń artykuł

Ilość:
   
   
   


Wasze komentarze:
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych  Zaloguj   
Komentarzy na stronie  1
Polecane