"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Fabian Drzyzga w Olympiakosie Pireus.
Dodał- Admin -:   28-06-17 11:01:31 - Ligi zagraniczne - 1/52/53/54/55/5         Po czterech latach spędzonych w Asseco Resovii Rzeszów Fabian Drzyzga zdecydował się na zmianę klubu. O odejściu mistrza świata z ekipy Pasów mówiło się już od zakończenia minionego sezonu PlusLigi, który dla rzeszowian przyniósł rozczarowujące miejsce czwarte. Na Podkarpaciu ruszyła przebudowa ekipy i jedną z postaci, której podziękowano za współpracę, był właśnie mistrz świata z 2014 roku.

         Fabian Drzyzga szybko zadeklarował, że zamierza opuścić PlusLigę i że szuka klubu gdzieś w Europie. Mówiło się o Włoszech, o Turcji, ale ostatecznie siatkarz reprezentacji Polski trafił do Grecji, do ekipy Olympiakosu Pireus. W kadrze wicemistrzów Hellady Drzyzga zastąpi świetnie znanego z PlusLigi Dimę Filippova i będzie kierował grą 27-krotnych mistrzów kraju.

         W Pireusie na tytuł czekają od 2014 roku i dlatego po zeszłym sezonie przebudowano skład, a poza naszym asem ściągnięto już Holendra Jeroena Rauwerdinka i Chorwata Tsimafeia Zhukouskiego. Pod wodzą Serba Slobodana Boskana Olympiakos ma wrócić na tron po czterech latach przerwy i zaistnieć w europejskich pucharach.                  - Bardzo się cieszę, że trafiłem do kraju igrzysk olimpijskich i do jednego z najbardziej utytułowanych klubów Europy. Cieszę się, że zagram przed jednymi z najlepszych fanów w Europie. Przychodzę po to, by Olympiakos znów był mistrzem
   - zapowiedział Fabian Drzyzga, cytowany przez oficjalną stronę greckiego zespołu.
         Fabian Drzyzga będzie drugim siatkarzem w historii Olympiakosu Pireus pochodzącym z Polski. W latach 1992-1993 w ekipie biało-czerwonych występował Leszek Urbanowicz.Fabian Drzyzga w Pireusie.   (Olympiakos Pireus).


Źródło :
|   + + inf. własnaOceń artykuł

Ilość:
   
   
   


Wasze komentarze:
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych  Zaloguj   
Komentarzy na stronie  0
Polecane