"VOLLEY-WORLD"

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

Header
Niespodzianka w finale. Perugia ogrywa faworyta.
Dodał- Admin -:   29-04-17 23:59:44 - Liga Mistrzów - 1/52/53/54/55/5         Drugi półfinał określany mianem derbów Italii stał już na zdecydowanie wyższym poziomie, a emocji i efektownych akcji było co nie miara. Perugia wygrywała sety, w których jej lider - Iwan Zajcew (nie dawno wydał autobiografię „Jak zostałem carem między siatkówką, plażówką, miłością a wojnami”) spisywał się bardzo dobrze.

         Zaczął mecz z wysokiego C, szczególnie w przyjęciu, w którym nigdy nie brylował, ale w kolejnych setach już tak kolorowo nie było. Perugia po III setach prowadziła 2-1, a prawdziwe emocje rozpoczęły się w końcówce partii numer cztery, która od samego początku przebiegała pod dyktando Lube. Przy stanie 17:19 sędziowie odgwizdali autowy atak ekipy Civitanovy. Trener Gianlorenzo Blengini poprosił o wideo weryfikację twierdząc, że piłka otarła się w bloku Iwana Zajcewa.

         Bardzo długo trwały analizy, aż w końcu decyzja została utrzymana, a wówczas na telebimach zawieszonych pod kopułą hali na powtórkach ewidentnie było widać, że arbitrzy popełnili błąd. Mimo wielkich protestów decyzji nie zmieniono i na tablicy wyników zamiast 17:20 pojawił się rezultat 18:19.

         Odpowiedź Lube była jednak natychmiastowa. Jak natchniony zagrywał Micah Christenson i jego zespół zdobył pięć punktów z rzędu. Takiej przewagi nie dał sobie już wydrzeć. Losy meczu rozstrzygnęły się zatem w tie-breaku, którego zamierzali kończyć po lewej stronie boiska siatkarze Lube (oba sety wygrywali właśnie po tej stronie). Dlatego wygrywając losowanie zmienili strony, żeby kończyć po tej szczęśliwej. Ten zabieg nie przyniósł jednak zmierzonego efektu, bowiem przy zmianie stron Civitanova przegrywała 5:8. Tak strata była już nie do odrobienia i to Perugia niespodziewanie awansowała do wielkiego finału.

Wynik meczu :

SIR SICOMA COLUSSI Perugia   -   CUCINE LUBE Civitanova   3:2   (25:19, 22:25, 25:19, 21:25, 15:9)

Perugia: De Cecco 6, Zajcew 15, Podrascanin 17, Atanasijević 20, Berger 7, Birarelli 8 ,  Bari, Tosi (libero)   oraz Mitić, Chernokozhev, Buti -   trener   Lorenzo Bernardi .

Civitanova: Christenson 3, Juantorena 11, Stanković 7, Sokołow 20, Kovar 15, Candellaro 7 ,   Grebennikow   (libero)   oraz Pasaresi, Kaliberda, Cebulj -  trener   Gianlorenzo Blengini .
Źródło :
|   + + inf. własnaOceń artykuł

Ilość:
   
   
   


Wasze komentarze:
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych  Zaloguj   
Komentarzy na stronie  0
Polecane
footer