Imieniny obchodzą dzisiaj: Leoncjusz, Michał, Renata

• Hasło:
  •        Rejestracja
  • ZAKSA Kędzierzyn Koźle pierwszym finalistą .
    Dodał- Admin -:   12-04-17 19:40:42 - Plus Liga - 1/52/53/54/55/5

Spotkanie dobrze rozpoczęli jastrzębianie, którzy grali skutecznie w kontrach i w bloku, toteż szybko o czas musiał prosić Ferdinando de Giorgi (0:4). Goście utrzymywali przewagę do momentu, gdy w polu zagrywki pojawił się Mateusz Bieniek - wówczas ZAKSA całkowicie zniwelowała straty (7:7). Mistrzowie Polski nie zwalniali tempa w zagrywce, dzięki czemu budowali sobie zaliczkę (10:8). Efektowny blok na Salvadorze Hidalgo Olivie spowodował, że na tablicy pojawił się wynik 14:11. Gospodarze kontrolowali wynik w dalszej części seta (20:16) i czujnie przy tym korzystali z systemu wideoweryfikacji (22:18). Premierową partię zakończył punktowy blok na Damianie Boruchu (25:19).

Początek drugiej odsłony spotkania był bardzo wyrównany (4:4). Na zagrywce znów problemy sprawiał rywalom Mateusz Bieniek i jego drużyna odskoczyła na dwa "oczka" (6:4). Po asie serwisowym Benjamina Toniuttiego o czas poprosił Mark Lebedew (9:6). Obie ekipy mocno raziły serwisem (9:8, 11:8). Przez blok nie mógł przebić się Salvador Hidalgo Oliva, więc zastąpił go na boisku Sebastian Schwarz (12:8). Reprezentant Niemiec jednak również nie przyjmował najlepiej, a jego koledzy wyrzucali piłki w aut (17:10). Kędzierzynianie nadal potężnie serwowali (19:11), a z blokiem bawił się Benjamin Toniutti (22:12). Seta na wagę awansu ZAKSY do ścisłego finału PlusLigi zakończył Dawid Konarski (25:17).

Trzecią partię oba zespoły rozpoczęły w mocno przemieszanych składach. W wyjściowej szóstce ZAKSY pojawił się m.in. powracający po długiej rehabilitacji Grzegorz Bociek. Wynik na początku był wyrównany, choć obie ekipy grały bardzo chaotycznie i popełniały proste błędy (5:5). Dwupunktową zaliczkę dał miejscowym Sam Deroo (7:5) i utrzymywała się ona w dalszej części seta. Podopieczni trenera De Giorgiego dołożyli punktowy blok (11:8), zaś w ataku z lewego skrzydła brylował Rafał Buszek (13:9). Zrezygnowani jastrzębianie nie byli w stanie już wznieść się na wyżyny swoich możliwości (16:11, 20:16). Do końca meczu niewiele się zmieniło. Zakończył go atakiem ze środka siatki Patryk Czarnowski (25:20).

MVP meczu został wybrany Dawid Konarski   (ZAKSA Kędzierzyn Koźle).