Menu
Header

" Pytasz dlaczego siatkówka? Pytam dlaczego oddychasz? "

"VOLLEY-WORLD"
Piłka siatkowa
  0
Plus Liga
  0
Sensacja stała się faktem! Alu ..

10 tydzień i 6 dni temu, 20:58
Orlen Liga
  0
Znany terminarz Orlen Ligi. ..

3 tydzień i 3 dni temu, 15:06
Plażówka
  0
Multimedia
  0
Kacper Piechocki: Jedziemy po fina ..

14 tydzień i 3 dni temu, 15:46
Ligi zagraniczne
  0
Fabian Drzyzga w Olympiakosie ..

3 tydzień i 3 dni temu, 11:01


Imieniny obchodzą dzisiaj: Magdalena, Milena, Wawrzyniec
Do końca roku pozostało 163 dni.

Witaj Nieznajomy zaloguj się będziesz widział więcej
 • Login:  
 • Hasło:  
 •        Rejestracja
 • Zakończył karierę tytułem MVP.Torwar pożegnał legendę !
  Dodał- Admin -:   08-04-17 18:14:32 - Plus Liga - 1/52/53/54/55/5


           Mecz w pełnej hali Torwaru był jednocześnie ostatnim Pawła Zagumnego rozegranym w karierze. Doświadczony, 39-letni rozgrywający zejdzie tym samym z parkietu po ponad dwudziestu latach! Klub urządził uroczyste pożegnanie zawodnika w hali Torwar.

           Obydwa zespoły spotkały się po raz ostatni w ubiegłą sobotę, w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej. Wtedy górą byli gospodarze. Pierwsze piłki to walka punkt za punkt. Przy stanie 17:12 Piotr Gruszka wykorzystał drugą przerwę dla swojej drużyny. Bardzo dobrze w tym secie prezentowali się Michał Filip i Guillaume Samica, z których często korzystał kapitan stołecznego zespołu, Paweł Zagumny. Po drugiej stronie siatki dystans starali się skrócić Karol Butryn i Rafał Sobański, którego serwisy sprawiały nieco problemów gospodarzom (21:17). Seta zakończył efektowynym atakiem ze środka Andrzej Wrona uruchomiony przez Pawła Zagumnego (25:18).

           Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej rozpoczęli drugą partię od wysokiego prowadzenia (3:0 i 5:2). Gra GKS Katowice kompeltnie się posypała. Siatkarze popełniali wiele błędów w obronie i w ataku. Z obydwu stron pojawiły się także liczne błędy w polu zagrwyki. Mimo to przewaga AZS Politechniki Warszawskiej wzrosła do ośmiu punktów (20:12). Takiej przewagi nie zdołali odrobić siatkarze z Katowic. Drugą partię zakończył autowy atak Gerta Van Walle (25:17).

           Po dwóch wygranych setach trener Jakub Bednaruk nie dokonywał zmian. Podobnie jak w drugiej partii, gospodarze rozpoczęli od kilkupunktowego prowadzenia (2:0 i 5:3). GKS Katowiece nie zwieszali jednak głów. Dzięki atakowi ze środka Bartłomieja Krulickiego oraz znów kąśliwych seerwach Rafała Sobańskiego, podopieczni Piotra Gruszki wyszli po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie (6:7 i 6:8). Ponieważ gospodarze nie znaleźli sposobu na dobrą grę GKS Katowiece, trener Jakub Bednaruk wprowadził na boisko Jana Firleja, Bartłomieja Kwolka i Waldemara Świrydowicza (12:19). Mimo zmniejszenia dystansu do przeciwnika, gospodarze nie byli wstanie odrobić strat. Trzecią partię zakończył skuteczny blok gości (17:25).

           Podopieczni Jakuba Bednaruka szybko chcieli zapomnieć o porażce z trzeciego seta, dlatego bardzo skupieni przystąpili do czwartej partii. Kiedy przewaga gospodarzy stopniała do czterech punktów (17:14), trener Jakub Bednaruk poprosił o przerwę. Przyniosła ona zamierzony skutek, ponieważ po przerwie swój serwis popsuł Marco Falaschi. W ostatniej fazie tego seta, bardzo dobrze spisywał się w bloku Waldemar Świrydowicz, który w krótkim czasie zanotował na swoim koncie dwa punkty (21:16). Czwartą partię i całe spotkanie zakończył nieudany serwis Karola Butryna (25:19).

           Był to mecz szczególny, bowiem po raz ostatni na warszawskim parkiecie pojawił się legendarny rozgrywający Paweł Zagumny, wybrany zresztą MVP tego spotkania. Organizatorzy spotkania przygotowali wiele atrakcji i uroczyście pożegnali zarówno Zagumnego, jak i trenera Jakuba Bednaruka, który po siedmiu latach pracy w stolicy odchodzi do Bydgoszczy.

  MVP meczu został wybrany Paweł Guma Pan Zagumny   (Onico AZS Politechnika Warszawska).
  Wynik meczu :

  ONICO AZS Politechnika Warszawska   -   GKS Katowice   3:1   (16:25, 26:24, 25:16, 25:21)

  ONICO AZS : Kowalczyk, Zagumny, Samica, Filip, Łapszyński, Wrona,   Olenderek  (libero)  oraz Świrydowicz, Kwolek, Firlej -   trener   Jakub Bednaruk .

  GKS: Fijałek, Butryn, Kapelus, Sobański, Kalembka, Krulicki,  Mariański, Stańczak   (libero)  oraz Van Walle, Falaschi, Stelmach, Pietraszko -  trener   Piotr Gruszka .
  Źródło :
  |   + + inf. własna  Oceń artykuł

  Ilość:
     
     
     

    Powiązane artykuły:

  Sensacja stała się faktem! Aluron Warta w Plus Lidze.

  więcej ...
  Plus Liga  |  0    Wasze komentarze:
  Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych  Zaloguj   
  Komentarzy na stronie  0
  Polecane

  POLECANE WIADOMOŚCI

  footer
  Ostatnie komentarze


  Pomagają nam


  Social Media  © 2009-2017  www.siatkowkaweb.pl    Wszelkie prawa zastrzeżone. |  Design & CMS - "VW"


  Piłka siatkowa, Siatkówka, Plażówka, Liga Mistrzów, Plus Liga, Orlen Liga, Młoda Liga, II Liga Męska, Indykpol AZS Olsztyn