Imieniny obchodzą dzisiaj: Ewelina, Jan, Paweł

• Hasło:
  •        Rejestracja
  • Zakończył karierę tytułem MVP.Torwar pożegnał legendę !
    Dodał- Admin -:   08-04-17 18:14:32 - Plus Liga - 1/52/53/54/55/5

Mecz w pełnej hali Torwaru był jednocześnie ostatnim Pawła Zagumnego rozegranym w karierze. Doświadczony, 39-letni rozgrywający zejdzie tym samym z parkietu po ponad dwudziestu latach! Klub urządził uroczyste pożegnanie zawodnika w hali Torwar.

Obydwa zespoły spotkały się po raz ostatni w ubiegłą sobotę, w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej. Wtedy górą byli gospodarze. Pierwsze piłki to walka punkt za punkt. Przy stanie 17:12 Piotr Gruszka wykorzystał drugą przerwę dla swojej drużyny. Bardzo dobrze w tym secie prezentowali się Michał Filip i Guillaume Samica, z których często korzystał kapitan stołecznego zespołu, Paweł Zagumny. Po drugiej stronie siatki dystans starali się skrócić Karol Butryn i Rafał Sobański, którego serwisy sprawiały nieco problemów gospodarzom (21:17). Seta zakończył efektowynym atakiem ze środka Andrzej Wrona uruchomiony przez Pawła Zagumnego (25:18).

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej rozpoczęli drugą partię od wysokiego prowadzenia (3:0 i 5:2). Gra GKS Katowice kompeltnie się posypała. Siatkarze popełniali wiele błędów w obronie i w ataku. Z obydwu stron pojawiły się także liczne błędy w polu zagrwyki. Mimo to przewaga AZS Politechniki Warszawskiej wzrosła do ośmiu punktów (20:12). Takiej przewagi nie zdołali odrobić siatkarze z Katowic. Drugą partię zakończył autowy atak Gerta Van Walle (25:17).

Po dwóch wygranych setach trener Jakub Bednaruk nie dokonywał zmian. Podobnie jak w drugiej partii, gospodarze rozpoczęli od kilkupunktowego prowadzenia (2:0 i 5:3). GKS Katowiece nie zwieszali jednak głów. Dzięki atakowi ze środka Bartłomieja Krulickiego oraz znów kąśliwych seerwach Rafała Sobańskiego, podopieczni Piotra Gruszki wyszli po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie (6:7 i 6:8). Ponieważ gospodarze nie znaleźli sposobu na dobrą grę GKS Katowiece, trener Jakub Bednaruk wprowadził na boisko Jana Firleja, Bartłomieja Kwolka i Waldemara Świrydowicza (12:19). Mimo zmniejszenia dystansu do przeciwnika, gospodarze nie byli wstanie odrobić strat. Trzecią partię zakończył skuteczny blok gości (17:25).

Podopieczni Jakuba Bednaruka szybko chcieli zapomnieć o porażce z trzeciego seta, dlatego bardzo skupieni przystąpili do czwartej partii. Kiedy przewaga gospodarzy stopniała do czterech punktów (17:14), trener Jakub Bednaruk poprosił o przerwę. Przyniosła ona zamierzony skutek, ponieważ po przerwie swój serwis popsuł Marco Falaschi. W ostatniej fazie tego seta, bardzo dobrze spisywał się w bloku Waldemar Świrydowicz, który w krótkim czasie zanotował na swoim koncie dwa punkty (21:16). Czwartą partię i całe spotkanie zakończył nieudany serwis Karola Butryna (25:19).

Był to mecz szczególny, bowiem po raz ostatni na warszawskim parkiecie pojawił się legendarny rozgrywający Paweł Zagumny, wybrany zresztą MVP tego spotkania. Organizatorzy spotkania przygotowali wiele atrakcji i uroczyście pożegnali zarówno Zagumnego, jak i trenera Jakuba Bednaruka, który po siedmiu latach pracy w stolicy odchodzi do Bydgoszczy.

MVP meczu został wybrany Paweł Guma Pan Zagumny   (Onico AZS Politechnika Warszawska).

Wynik meczu :

ONICO AZS Politechnika Warszawska   -   GKS Katowice   3:1   (16:25, 26:24, 25:16, 25:21)

ONICO AZS : Kowalczyk, Zagumny, Samica, Filip, Łapszyński, Wrona,   Olenderek  (libero)  oraz Świrydowicz, Kwolek, Firlej -   trener   Jakub Bednaruk .

GKS: Fijałek, Butryn, Kapelus, Sobański, Kalembka, Krulicki,  Mariański, Stańczak   (libero)  oraz Van Walle, Falaschi, Stelmach, Pietraszko -  trener   Piotr Gruszka .