Imieniny obchodzą dzisiaj: Magdalena, Milena, Wawrzyniec

• Hasło:
  •        Rejestracja
  • Mistrzowie zrobili pierwszy krok w stronę awansu do finału.
    Dodał- Admin -:   07-04-17 23:00:18 - Plus Liga - 1/52/53/54/55/5

Mecz rozpoczął się od wyrównanego wyniku (2:2). Kiedy kontrę skończył Maciej Muzaj, jego drużyna prowadziła 4:2. Atakujący Jastrzębskiego Węgla dołożył jeszcze asa serwisowego (9:6). Trzypunktową przewagę na cztery "oczka" powiększył jeszcze Salvador Hidalgo Oliva (13:9). Kędzierzynianie stopniowo odrabiali straty grając dobrze zagrywką i blokiem (16:15). Błąd gospodarzy w ataku doprowadził do remisu (16:16) i odtąd walka toczyła się punkt za punkt (22:22). Pierwszą piłkę meczową dał ZAKSIE nieudany serwis Macieja Muzaja. Wykorzystali ją goście zatrzymując blokiem lidera Jastrzębskiego Węgla, Salvadora Hidalgo Olivę (23:25).
             Początek drugiej odsłony był niezwykle wyrównany - żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej niż jednopunktowa przewaga (4:5). Dopiero udana kontra Salvadora Hidalgo Olivy dała jego zespołowi dwa "oczka" zaliczki (9:7). Gospodarze roztrwonili trzypunktowe prowadzenie (12:9, 13:13), zaś goście nie zwalniali tempa (13:16). Gwiazdor Jastrzębskiego Węgla - Kubańczyk nie był w stanie przebić się przez szczelny blok ZAKSY (16:20). Również jego koledzy raz za razem nadziewali się na ścianę rąk kędzierzynian (16:22). W końcówce miejscowi nie byli już w stanie zagrozić rywalom (20:25).

Mimo, że lepiej rozpoczęli trzecią partię jastrzębianie (3:1), szybko na prowadzenie wyszli mistrzowie Polski (3:7), którzy świetnie grali blokiem. Przewaga ZAKSY stopniała po jej błędach (6:8, 10:11), jednak w zagrywce dobrze spisywał się Sam Deroo, a Salvador Hidalgo Oliva znów został zablokowany (11:15). W dalszej części seta Łukasz Wiśniewski dorzucił asa serwisowego (12:17), a w ataku koncertowo grał Sam Deroo. Sytuację próbował jeszcze ratować zagrywką Sebastian Schwarz, który pojawił się na parkiecie (17:21), ale przewaga rywali była zbyt duża. Trzeci set zakończył się wynikiem 19:25.

Kolejne spotkanie obu zespołów zostanie rozegrane w środę, 12 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu. Mistrzowie Polski potrzebują dwóch wygranych setów do awansu do wielkiego finału PlusLigi. W przypadku zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla 3:0 lub 3:1 zostanie rozegrany tzw. złoty set (do 15).

MVP meczu został wybrany Sam Deroo   (ZAKSA Kędzierzyn Koźle).