Imieniny obchodzą dzisiaj: Magdalena, Milena, Wawrzyniec

• Hasło:
  •        Rejestracja
  • World Grand Prix: Spora róznica klas. Mechaniczna pomarańcza eksplodowała w Lublinie.
    Dodał- Admin -:   02-08-15 21:04:57 - World Grand Prix - 1/52/53/54/55/5

W finale turnieju drugiej dywizji w Lublinie przegrały z Holandią 0:3 (19:25, 19:25, 16:25) i to rywalki awansowały do najlepszej dwunastki WGP. Holenderki pokazały w finale, że nieprzypadkowo w tegorocznej edycji WGP wcześniej wygrały wszystkie siedem spotkań, tracąc zaledwie trzy sety. Do rozgrywek przystąpiły w możliwie najsilniejszym składzie z jasnym celem - awansu do elity WGP.

Z kolei opiekun biało-czerwonych Jacek Nawrocki nie powołał wielu kluczowych zawodniczek, które miesiąc temu zdobyły srebro na Igrzyskach Europejskich w Baku. Bez Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Anny Werblińskiej, Sylwii Pyci czy Izabeli Bełcik Polki nie miały większych szans z reprezentacją "Oranje".

Mecz zaczął się obiecująco dla Polek, gdyż po precyzyjnych zagrywkach Anny Grejman prowadziły już 4:0. Rywalki szybko odrobiły straty, a po pierwszej przerwie technicznej kibice w lubelskiej hali "Globus" oglądali prawdziwą niemoc polskiej drużyny.

W zespole biało-czerwonych szwankowało praktycznie wszystko - przyjęcie, atak, nawet najlepiej punktującej Katarzynie Zaroślińskiej ciężko było przebić się przez blok rywalek. Niewiele pomogły środkowe Maja Tokarska i Zuzanna Efimienko.

Niemal wszystkie sety miały podobny przebieg. Holenderki, jeśli nie na początku, to zwykle już po pierwszej przerwie technicznej, uzyskiwały kilkupunktową przewagę, która ani przez moment nie była zagrożona. Ostatnią partię gospodynie turnieju finałowego oddały niemal bez walki.

Polska reprezentacja zajęła drugą lokatę, czyli 14. w klasyfikacji ogólnej cyklu WGP i w przyszłym sezonie znów będzie rywalizować w drugiej dywizji.