Wiadomości Twittera

Polub nas na Facebooku

Kalendarz

A

luron CMC Warta Zawiercie o krok od historycznego wyniku w siatkarskiej PlusLidze. Zdobywcy TAURON Pucharu Polski w pierwszym meczu półfinałowym nie dali szans rywalom z Warszawy.

Projektowi nie byli w stanie pomóc nawet licznie zgromadzeni w Torwarze kibice. Zawiercianie rozbili przeciwnika w trzech setach. Ze świetnej strony pokazał się zwłaszcza ich kapitan Mateusz Bieniek, który był największą siłą drużyny w ofensywie.

Po wielkich emocjach z pierwszego półfinału PlusLigi drugie starcie zaczęło się od jednostronnej rywalizacji.

racji, że siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała oraz Grotu Budowlanych Łódź do piątkowego meczu przystępowały mając po jednym zwycięstwie na koncie, było jasne, że starcie nie wyłoni brązowych medalistek mistrzostw Polski.

Gospodynie wykonały jednak duży krok w kierunku ukończenia sezonu w Tauron Lidze na trzeciej pozycji, ponieważ wygrały 3:1 i potrzebują już tylko jednej wygranej, by przypieczętować sukces, jakim byłby powrót na podium mistrzostw kraju po kilkunastu latach przerwy.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, które w połowie marca po 15 latach ponownie wygrały Puchar Polski, zajęły drugie miejsce

S

iatkarki Grupy Azoty Chemika Police wygrały dwa pierwsze finałowe mecze z PGE Rysicami Rzeszów, dzięki czemu w piątkowy wieczór stanęły przed szansą przypieczętowania mistrzostwa Polski.

Wprawdzie lepiej zaczęły rywalki, bo podopieczne Stepnhane'a Antigi wygrały pierwszego seta, ale kolejne partie należały już do gospodyń, które wygrały 3:1 i wygrały rozgrywki w Tauron Lidze w sezonie 2023/2024.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, które w połowie marca po 15 latach ponownie wygrały Puchar Polski, zajęły drugie miejsce w fazie zasadniczej Tauron Ligi i w ćwierćfinale trafiły na siódme w stawce zawodniczki UNI